Ziraat Bankası Birleştiren Kredi

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi Nasıl Oluyor?


Merhaba Değerli okuyucularım. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizin boyutu giderek büyüyor. Devletin almış olduğu ekonomik tedbirler haricinde bankalar da borçlu vatandaşların daha da zor duruma düşmemeleri için bazı kredi kampanyaları düzenliyorlar. Ziraat Bankası da diğer kredi faiz oranlarına göre daha düşük olan bir kredi duyurdu. Birleştiren Kredi.

Bu kredi ile kredi kartlarınızda biriken ve ödeyemediğiniz borçlarınızı daha uzun vadeye yayarak hem bankalar ile kötü olmuyorsunuz hem de ödemelerinizi daha dengeli yapabilmek adına biraz nefes alıyorsunuz.

Kredi Faiz Oranları Ne Durumda?

Sizin için küçük bir araştırma yaptık. Hemen hemen bütün bankaların verdiği kredi oranlarını incelediğimizde en düşük kredi oranını yine Ziraat Bankasında bulabiliyoruz. Ziraat Bankası % 2,04 kredi faiz oranı ile kredi kullandırabiliyor. Diğer bankalarda ise oran % 2,30-2,60 arasında değişiyor.

En az 250 TL işlem ücreti ve hayat sigortası eklendiğinde 400 Tl ‘ye yakın da masrafınız oluyor. Bu masrafları da kredi miktarının içerisine ekleyerek taksitlendirebilirsiniz.

Birleştiren Kredi Faiz Oranları Ne Durumda?

Birleştiren kredide kredi oranları %1,10 ve 24 ay üzerinde %1,20 şeklinde. Yalnız bu kredinin özelliği nakit olarak size para ödenmiyor. Diğer bankalar ile yapılan anlaşma gereği para kapatma talimatı vereceğiniz kredi kartlarının hesabına yatıyor. Siz kredi kartlarını artık kullanmıyorsunuz.

Birleştiren Kredi
10000 TL için 24 Ayda Ödenecek Tutar

Birleştiren Kredi Nasıl Alınıyor?

Birleştiren krediye başvuru yapabilmek için gelir belgeniz ve kimliğiniz ile bankaya uğramanız yeterli. ! hafta kadar önce sadece kredi kartının 31.12.2018 tarihine kadar olan borçları için kredi çıkıyordu. Fakat artık kredi kartların üzerinde var olan gelecek taksitler için de çıkıyor. Böylelikle kredi kartı borcunuzu taksitlendirmiş oluyorsunuz.

İşlem Sırası

 • Gelir belgeniz ve kimliğiniz ile müşteri temsilcisine başvuruyorsunuz.
 • Müşteri Temsilcisi sizin bilgilerinizi kontrol ediyor ve kredi kullanabileceğiniz miktarı öğrenebilmek için Merkez Bankası verilerini kullanarak sizin kredi durumunuzu sorguluyor.
 • Daha sonra yine Merkez Bankası verilerini kullanarak sizin kredi kartınıza kullanmanız gereken kredi miktarını belirliyor ve Onaya gönderiyor.
 • Onay gelirse eğer borcu kapatılacak olan kredi kartlarınızı iptal ettirmeniz gerekiyor.
 • Kredi kartlarınızı iptal ettirdikten sonra Müşteri temsilcisinin yanına tekrar uğruyorsunuz ve kredi kullandırma işlemi gerçekleşiyor.
 • Kullandığınız kredi sizin yerinize iptal edilen kartları hesabına otomatik olarak yatırılıyor.

Bu işlem banka onay işlemleri, kartların kapatılması ve kredinin onaylanması süreçlerindeki bekleme sürelerinden dolayı yaklaşık 1 hafta sürebiliyor.

Kredi kartlarınızda biriken borçlarınızı ödeyemiyorsanız zaten banka her ay %2.25 ile %2.75 arasında bir faiz uyguluyor. Bu faizi de ödemezseniz borcunuz katlanıp gidiyor.

Maddi durumunuzu ve ödemelerinizi hesaplayarak bu tür işlemlere kalkışmanız en doğrusu. Bu kredi ile borçlarınızı kapatıp tekrar borçlanmayı düşünmeniz çok sağlıklı değil. Ekonomik kriz dönemlerinde borç yükünün azaltılması en mantıklısıdır.

Bütün borçlarınızın bittiği, bütün her şeyin bedava olduğu, sağlıklı, huzurlu günler dilerim. Keyifle kalın.  

Yazar: ishana

3 thoughts on “Ziraat Bankası Birleştiren Kredi Nasıl Oluyor?

  ishana

  (24 Ocak 2019 - 15:25)

  işlemlerinizi yaptıktan sonra size 150-200 tl arası ayrca masraf istiyorlar. Bu masraf paranın bir başka bankaya transferi için eft ücreti ve ayrıca poliçe bedeli diye bir poliçe bedeli. bu bedelleri ödemeden önce mutlaka sorun ve bilgi alın. işlemlerinizi yapan kişiler bu paraları sizden almak için ellerinden geleni yapacaklardır.
  Halk Bankası da Ziraat Bankasının bu uygulamasına benzer bir uygulamaya başladı. eğer kartlarınız Halk Bankasında ise daha az masraf ve komisyon ile işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

  Halil

  (25 Ocak 2019 - 02:06)

  Kredi konusunda çok ihtiyacım olduğu zamanda tüm bankaları tek tek dolaştım ve bir türlü kredi alamadım, sanırım kredi puanım düşük olduğu için banka bana güvenmiyor. Halbuki çok fazla miktarlar da istemiyorum sonuçta ihtiyaç kredisi. Kriz olayları yüzünden ciddi derecede maddi sıkıntıları var herkesin. Makaleniz çok güzel paylaştığınız için teşekkür ederim. Birde kredi alma konusunda kolaylık vs. paylaşırsanız sevinirim. Fatura mı ne düzenli ödemek gerekiyormuymuş öyle şeyler 🙂

   ishana

   (25 Ocak 2019 - 02:28)

   kredi notunuz düşükse eğer size kefil olabilecek bir arkadaşınızı bulursanız o zaman işler kolaylaşır. Kredi notunuzu yükseltmek için bankaların hizmetlerinden fazlası ile faydalanmanız ve ödemelerinizi düzenli yapmanız önemli. Ne işle meşgulsünüz bilemiyorum ama düzenli geliri olanlar ve bu gelirlerini banka üzerinden alanların kredi çekmeleri daha kolay oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.