Meslek Dersi Kitapları Yayınlandı

Yeni Meslek Dersi Kitapları Yayınlandı.

Merhaba değerli okuyucularım. Meslek liselerinin modüler eğitim sistemine göre hazırlanmış olan Meslek Dersi Kitapları daha önce Milli eğitim Bakanlığının megep.meb.gov.tr adresinde yayınlanmaktaydı. Meslek lisesi öğrencilerinin kullanabilmeleri adına PDF formatından yayınlanan bu ders içerikleri 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı itibarı ile yayından kaldırıldı.

2020-2021 Öğretim yılından itibaren yayınlanan ve uygulanmaya başlanan yeni öğretim programlarına göre hazırlanan yeni meslek dersi kitapları meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli olan meslek dersleri öğretmenleri tarafından hazırlanan meslek dersi kitapları, güncellenmiş bilgiler sayesinde öğrencilerin meslek derslerinde teknolojinin gerisinde kalmalarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Meslek dersi kitapları en son 2011 yılında güncellenmiş ve PDF formatında üniteler halinde megep projesi sitesinde yayınlanmaya başlanmıştı. Daha sonra ilerleyen yıllarda Kazanımlara yönelik ders içerikleri ile değiştirilen bu fasiküller, artık yerlerini daha güncel olan yeni ders kitaplarına yerlerini bıraktılar.

Meslek Dersi Kitapları

Meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin dijital olarak ulaşmaları hedeflenen bu kaynak kitaplar aynı zamanda sektörde ihtiyaç duyulan basılı kaynakların da yerini doldurabilecek güncellikte ve nitelikte.

Bununla birlikte özellikle Bilişim Teknolojileri alanı başta olmak üzere bir çok meslek dersi kitabı, uygula öğren mantığı ile hazırlandığından bu ders kitaplarını alıp içlerindeki uygulama ve ödevlerin gerçekleştirilmesi sonucunda mesleki olarak bireylerin kendilerini geliştirmeleri ve mesleki eğitim kurslarında kaynak olarak kullanılmaları için oldukça yeterli birer materyal olacaktır.

Sizler de meslek dersi kitaplarınıza ulaşmak istiyorsanız meslek.eba.gov.tr adresinde Dökümanlar sekmesindeki Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri seçeneğinden istedikleri derslerin kitaplarını indirebilirler.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

3 thoughts on “Yeni Meslek Dersi Kitapları Yayınlandı.

  Metin Yılmazer

  (24 Ağustos 2021 - 14:20)

  meslek dersi kitaplarının güncellenmesi iyi olmuş. teknolojinin geliştiği ve bilgilerin hızlı bir şekilde değiştiği günümüzde mesleki ve teknik eğtim için gerekli olan ders materyallerinin eski kalması kabul edilemez bir durumdu. ilgililere teşekkürlerimi sunarım.

  mesleki eğitim

  (20 Ekim 2021 - 16:17)

  meslek dersi kitaplarının bakanlığa bağlı resmi kurumlarda çalışan öğretmenlere ek ders ücreti yazdırılıp hazırlatılması aslında güzel bir proje ama özellikle bilişim teknolojileri alanında hazırlanan Nesne Tabanlı Programlama kitabı aceleye gelmiş bir kitap olmuş. Özellikle kitabın başında derse hazırlık amacı ile öğrencilerin yapması gereken iş ve işlemlerden bahsedilmemiş. Ayrıca form ekranına eklenecek olan nesnelerin temel özellikleri ayrıca anlatılmamış. Bu kitapların hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve bir bilişim öğretmeni olarak bu konuda eleştrilerimi sunarak kitabın daha sağlıklı bir hale gelmesine katkıda bulunacağımı düşünüyorum.

  Melisa

  (7 Kasım 2021 - 18:53)

  Hello there, You’ve done an incredible job. I will certainly digg it and
  personally recommend to my friends. I am confident they’ll be benefited from this website.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.