Meslek Dersi Kitapları Yayınlandı

Yeni Meslek Dersi Kitapları Yayınlandı.

Merhaba değerli okuyucularım. Meslek liselerinin modüler eğitim sistemine göre hazırlanmış olan Meslek Dersi Kitapları daha önce Milli eğitim Bakanlığının megep.meb.gov.tr adresinde yayınlanmaktaydı. Meslek lisesi öğrencilerinin kullanabilmeleri adına PDF formatından yayınlanan bu ders içerikleri 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı itibarı ile yayından kaldırıldı.

2020-2021 Öğretim yılından itibaren yayınlanan ve uygulanmaya başlanan yeni öğretim programlarına göre hazırlanan yeni meslek dersi kitapları meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli olan meslek dersleri öğretmenleri tarafından hazırlanan meslek dersi kitapları, güncellenmiş bilgiler sayesinde öğrencilerin meslek derslerinde teknolojinin gerisinde kalmalarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Meslek dersi kitapları en son 2011 yılında güncellenmiş ve PDF formatında üniteler halinde megep projesi sitesinde yayınlanmaya başlanmıştı. Daha sonra ilerleyen yıllarda Kazanımlara yönelik ders içerikleri ile değiştirilen bu fasiküller, artık yerlerini daha güncel olan yeni ders kitaplarına yerlerini bıraktılar.

Meslek Dersi Kitapları

Meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin dijital olarak ulaşmaları hedeflenen bu kaynak kitaplar aynı zamanda sektörde ihtiyaç duyulan basılı kaynakların da yerini doldurabilecek güncellikte ve nitelikte.

Bununla birlikte özellikle Bilişim Teknolojileri alanı başta olmak üzere bir çok meslek dersi kitabı, uygula öğren mantığı ile hazırlandığından bu ders kitaplarını alıp içlerindeki uygulama ve ödevlerin gerçekleştirilmesi sonucunda mesleki olarak bireylerin kendilerini geliştirmeleri ve mesleki eğitim kurslarında kaynak olarak kullanılmaları için oldukça yeterli birer materyal olacaktır.

Sizler de meslek dersi kitaplarınıza ulaşmak istiyorsanız meslek.eba.gov.tr adresinde Dökümanlar sekmesindeki Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri seçeneğinden istedikleri derslerin kitaplarını indirebilirler.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

1 thought on “Yeni Meslek Dersi Kitapları Yayınlandı.

    Metin Yılmazer

    (24 Ağustos 2021 - 14:20)

    meslek dersi kitaplarının güncellenmesi iyi olmuş. teknolojinin geliştiği ve bilgilerin hızlı bir şekilde değiştiği günümüzde mesleki ve teknik eğtim için gerekli olan ders materyallerinin eski kalması kabul edilemez bir durumdu. ilgililere teşekkürlerimi sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.