Samsung Galaxy S4 (i9500) Lollipop (5.0.1) İçin Root Yapma Rehberi

Samsung Galaxy S4 (i9500) Lollipop (5.0.1) İçin Root Yapma Rehberi

Merhaba Değerli okuyucular.

Samsung Firması 2013  yılının amiral gemisi telefonu olan Galaxy S4 (i9500) için Android Lollipop (5.0.1) güncellemesini Mayıs ayı itibari ile  yayınladı. Hem Kies hem de OTA (kablosuz ağ) üzerinden güncelmelerini yaptıktan sonra telefonunu root etmek isteyenler için bu yazımızı yayınlıyoruz.

Root  İşlem Basamakları

Daha önce Samsung Galaxy S4 (i9500) Kitkat (4.4.2) Sürümü için Root Klavuzunda  anlatılan işlemleri birebir aynen gerçekleştireceğiz. Sadece  BURADAN indireceğiniz root dosyasını kullanmanız yeterli.

1.  İlk önce  Buradan Odin dosyasını indirin ve  klasöre çıkarın. Daha sonra buradan  Samsung driver indirin ve bilgisayarınıza kurun.
2. İndirmiş olduğunuz Odin dosyasını zipten çıkartın ve çalıştırın.
3. Telefonu kapatın. ses azalt + Home + Güç tuşu ile  download modunda açın ve bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın.
4. Buradan İndirmiş olduğunuz root dosyası içinde bulunan CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5  uzantılı dosyayı Odin programında AP /PDA bölümünden seçerek gerekli yerleştirme işlemini bitirin.
5. Sol alt kısımda Added! ve sol üst köşede ise mavi renkte örnek: İD:COM yazıyosa kurulum işlemini Start diyerek başlatabilirsiniz.
6. Bir kaç dakika bekleyin PASS yazısını görmeden kesinlikle telefonunuzu  kapatıp açmayın..
7. Telefonun açılması bir kaç dakika sürebilir.

 

Bu işlemleri gerçekleştirdirkten sonra root kontrol eden yazılımlar ile root işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmeyi unutmayın.

Kolay gelsin.

4 yorum

  1. s4 mü kaldı artık diyeceksiniz ama , evet halen var ve özellikleri ve kibarlığı ile halen bir çok telefondan önde. keşke touchwiz arayüzü daha hızlı ve sorunsuz çalışabilse…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*