Pokemon-Go

Pokemon-Go Hastalığı Bütün Dünyayı Saracak Gibi Görünüyor.

Merhaba değerli okuyucularım. Teknoloji ve oyun meraklısıysanız Nintendo firmasının geliştirdiği Pokemon Go oyununu duymuşsunuzdur. Bu oyun mobil cihazların kamera ve gps özelliklerini kullanarak, kullanıcının sürekli hareket etmesi ve farklı mekânlarda pokemonları toplaması esasına dayanıyor.  Bu oyunda bahsedilen pokemonlar aslında çizgi filme isim veren yaratıklar. Bu yaratıkları doğadan toplayan pokemon sahipleri birbirleriyle savaşıyor ve galip gelen diğerinin pokemonunu alıyor.

Pokemon Go oyununun diğer oyunlardan farklı kısmı ise bu oyunu oynarken sürekli hareket halinde olmanız gerekiyor. Oyun kamera ve gps sensörlerini kullanıyor. Siz hareket ettikçe haritada farklı yerlere ulaşıyor ve pokemonları topluyorsunuz.

Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD ülkelerinde IOS ve Android marketlerde boy gösteren oyunu ülkemizde indirebilmek  ve oynayabilmek için IOS platformunda yeni bir icloud hesab açmanız ve ülke olarak da bu 3 ülkeden birisini seçmeniz gerekiyor.

Android platformunda oyunun Apk dosyasını indirmek ve kurmak yeterli. Kurarken güvenli ayarlarından bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmesine izin vermeyi unutmayın.

Sosyal ağlarda zaman geçirenler ve farkı deneyimler arayan kullanıcılar için oldukça eğlenceli bir oyun olan Pokemon Go bağımlılık yapacak gibi görünüyor. Şimdiden yükleyen ve oynayanlara iyi eğlenceler diliyorum.  Bu arada Nintendo firmasının da bu oyun ile oyun sektöründe varlığını güçlendirdiği de bir gerçek. Aşağıda oyunun nsıl oynandığı ile ilgili kısa bir video da mevcut.

Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle Keyifle Kalın.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

2 thoughts on “Pokemon-Go Hastalığı Bütün Dünyayı Saracak Gibi Görünüyor.

  Orakci Blog

  (16 Mart 2017 - 10:52)

  Evet bu oyunu oynayan çok arkadaşım var özellikle spor yapanlar günlük koşu yapanlar oynuyor pokemon yakalıyorum ayağına koşuyolar 😀

   ishana

   (16 Mart 2017 - 11:23)

   spor ile oyunu birleştirip zevkli hale getirmek oldukça iyi bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.