Pokemon-Go Hastalığı Bütün Dünyayı Saracak Gibi Görünüyor.

Merhaba değerli okuyucularım. Teknoloji ve oyun meraklısıysanız Nintendo firmasının geliştirdiği Pokemon Go oyununu duymuşsunuzdur. Bu oyun mobil cihazların kamera ve gps özelliklerini kullanarak, kullanıcının sürekli hareket etmesi ve farklı mekânlarda pokemonları toplaması esasına dayanıyor.  Bu oyunda bahsedilen pokemonlar aslında çizgi filme isim veren yaratıklar. Bu yaratıkları doğadan toplayan pokemon sahipleri birbirleriyle savaşıyor ve galip gelen diğerinin pokemonunu alıyor.

Pokemon Go oyununun diğer oyunlardan farklı kısmı ise bu oyunu oynarken sürekli hareket halinde olmanız gerekiyor. Oyun kamera ve gps sensörlerini kullanıyor. Siz hareket ettikçe haritada farklı yerlere ulaşıyor ve pokemonları topluyorsunuz.

Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD ülkelerinde IOS ve Android marketlerde boy gösteren oyunu ülkemizde indirebilmek  ve oynayabilmek için IOS platformunda yeni bir icloud hesab açmanız ve ülke olarak da bu 3 ülkeden birisini seçmeniz gerekiyor.

Android platformunda oyunun Apk dosyasını indirmek ve kurmak yeterli. Kurarken güvenli ayarlarından bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmesine izin vermeyi unutmayın.

Sosyal ağlarda zaman geçirenler ve farkı deneyimler arayan kullanıcılar için oldukça eğlenceli bir oyun olan Pokemon Go bağımlılık yapacak gibi görünüyor. Şimdiden yükleyen ve oynayanlara iyi eğlenceler diliyorum.  Bu arada Nintendo firmasının da bu oyun ile oyun sektöründe varlığını güçlendirdiği de bir gerçek. Aşağıda oyunun nsıl oynandığı ile ilgili kısa bir video da mevcut.

Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle Keyifle Kalın.