Mesleki Eğitimde Modüler Sistem

Mesleki Eğitimde Modüler Sistem Nedir?

Mesleki Eğitimi Güçlendirme Projesi kapsamında meslek derslerinin öğretilmesinde Mesleki Eğitimde Modüler Sistem uygulanmaya başlamıştır. Bu uygulama ile dersler modüllere ayrılmış ve modüller (üniteler) ayrı ayrı değerlendirmeye alınmıştır.
Modüler sistem ders kaynakları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere hazırlatılmış ve sürekli bilgi güncellemesi olan alanlar için çalışmalar sürmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmakla beraber meslek derslerinde kullanılacak olan bireysel öğrenme materyallerini ise http://megep.meb.gov.tr adresine ücretsiz olarak yüklemektedir.

Meslek öğretmenlerinin, idarecilerin ve öğrencilerin başvuru kaynağı olan bu sitede çerçeve öğretim programları, bireysel öğrenme materyalleri, haftalık ders çizelgeleri ve MEGEP projesinin uygulanmasına dair bütün kılavuzlar yer almaktadır.
http://megep.meb.gov.tr adresinden öğrenciler bireysel öğrenme materyallerini ücretsiz indirip cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarında inceleyebilmekte; isterlerse yazdırarak kullanabilmektedirler.

Fatih projesi ile okullarda akıllı tahta ve tablet uygulamaları ile de sorunsuz kullanılabilen bu materyaller meslek liseleri dışında sektörde de ücretsiz bilgi kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Mesleki Eğitimde Modüler Sistem
50 farklı alanın ders materyallerini ve yeterlilikleri ile ilgili katalog bilgiyi http://megep.meb.gov.tr adresinden bulabilir, takıldığınız konularda sitede buluna iletişim yöntemleri ile bilgi alabilirsiniz.

Mesleki Eğitimde Modüler Sistem uygulanabilirliği, eğitim ortamlarının standardizasyonu ve öğretmenlerin daha verimli bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütebilmesi adına güzel bir sistemdir.

Yazar: ishana

1 thought on “Mesleki Eğitimde Modüler Sistem Nedir?

  mysite

  (31 Ekim 2019 - 19:53)

  Great beat ! I would like to apprentice even as you amend
  your website, how can i subscribe for a blog website?
  The account helped me a appropriate deal.
  I were a little bit familiar of this your broadcast provided vibrant transparent idea

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.