İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak Hayal mi?

İnternetten para kazanmak hayali ile yanıp tutuşan binlerce genci umutsuzluğa sürüklemek değil amacım.  Ve yine internetten para kazanabilenleri de görmezlikten gelemem. Aslında yapılması gereken basit.

Eğitim sistemimizdeki en büyük eksik belki de gençlerimizin girişimcilik ruhlarına yeterince hitap edememesi ve içlerindeki ticaret potansiyelini açığa çıkaramamasıdır diye düşünüyorum.

Bir eğitimci olarak muhataplarıma her seferinde aldıkları eğitim sonucunda nasıl para kazanabilecekleri konusunda tüyolar vermekteyim. Bazen proje olarak bazen de performans değerlendirme olarak onlara mesleki eğitimleri sonuncunda kendilerinden iş olarak beklenen uygulamaları gerçekleştirmeleri için zorlarım.

Ayrıca her rehberlik çalışmasında da özel sektörün avantajları ve zorlukları hakkında bilgiler veririm. İnternetten para kazanmak ile diğer sektörlerden para kazanmanın hiç bir farkı yoktur. Çünkü her türlü çalışmak gerekir.

Çalışmak sadece enerji tüketmek anlamında değildir. Araştırma yapmak, ihtiyaçları tespit etmek, kendini geliştirmek, düşünmek, sabırlı olmak konularında da efor sabretmek gerekir.

İçerik oluşturarak para kazanmak

İçerik oluşturarak para kazanmak belki de bu sektördeki en zor alandır. Kendine ait bir web sitesinde büyük bir kesme hitap eden ve süreklilik arz eden özgün içerikler oluşturmak oldukça zordur. Bununla beraber bu alanda para kazanmak ta imkânsız değildir. Güncel ve sürekli içerik üretebilen bir sitenin reklam gelirlerinin de yüksek olması muhtemeldir.

E-ticaret sitesi ile uğraşmak

Günümüzde en mantıklı e-ticaret komisyonculuktur. Alibaba.com, gittigidiyor.com, sahibinden.com, n11.com gibi sitelerin mala dokunmadan her satıştan komisyon alınan sitelerin en büyük masrafları personel gideridir. Satıcıların kar marjları düşük olduğu gibi tüketiciyi koruyan ticaret kanunları maalesef satıcıyı mağdur da edebiliyor.

Hizmet satmak

Sadece belirli bir alanda ihtiyaç duyulan hizmetin satılması da oldukça karlı bir kazanç şeklidir. Örneğin bir çok eğiticinin sürekli kullandığı sunuların kullanıma sunulduğu slaytizle.com yıllık cüzi bir ücret alarak müşterilerine yıllardır hizmet vermektedir.

Sözün özü şudur ki iyi bir fikriniz varsa sakın denemekten çekinmeyin. Bununla beraber çok alşın ve her daim bilgilerinizi güncel tutmaya çalışın. Sağlam bir ekibiniz varsa kazancınız da bu doğrultuda sağlam olacaktır. Sanal alem bütün dünyayı doyuracak kadar çok paranın döndüğü bir ortam.

 

Evden İnternetten Para Kazanmak başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Moral ve motivasyonu kaybetmeden keyifle internetten paralar kazanmanız dileği ile.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

25 thoughts on “İnternetten Para Kazanmak Hayal mi?

  Bablofil

  (2 Mayıs 2017 - 04:52)

  Thanks, great article.

  emir balın

  (3 Mayıs 2017 - 19:08)

  İnternetten para kazanmak için bir çok yol var bunların bazıları az bazıları hayal kadar fazla para kazandırabiliyor tabi güvenilir nokta olması lazım !

  WebCenneti Blog

  (5 Mayıs 2017 - 20:06)

  Şu ana kadar internet üzerinden para kazandığım tek yer youtube. Onun gazıyla da blog yazmaya başladım. Ama bir türlü bloguma reklam alamadım. Hayırlısı bakalım.

  Fakir Yazar

  (6 Mayıs 2017 - 12:16)

  Değil ancak para kazanmak için ilk başta sizden biraz para gitmesi gerek her işe başlamadan olduğu gibi sermaye gerek. Sermaye olmadan zor! Tanıtım, reklam ve gerekli ortamın sağlanması gerek. Kendim hobi olarak takıldığım için gelsede gelmesede önemli değil 🙂 kendi işim var Şükür sadece hobi benim için internet

  Orakci Blog

  (8 Mayıs 2017 - 10:29)

  Hayal değil ancak zaman isteyen zahmetli bir serüven @Fakir Yazar’ın da dediği gibi sermaye gerektiren bişey.

   ishana

   (8 Mayıs 2017 - 10:51)

   zaten sermayesiz ticaret havanda su dövmek gibi. bununla birlikte internet ortamında yapacağınız yatırımlar daha az sermaye ve daha fazla bilgi istiyor. bu konuda bir çok öğrencimin başarılı olduklarını ve çok iyi yerlere geldiklerini gördüm.

  sagliksokagi

  (9 Mayıs 2017 - 17:36)

  internetten para kazanan cok kişi biliyorum. ancak ben henuz kazanamadım 😀 kazanmak için cok caısmak gerekli ole yaptım ense yapayım gelsin paralar ile olmuyo bu işler. çok çalışmak sonra yine calısmak gerekli. vakit ayırmalısınız bu islere

  Çağdaş

  (13 Mayıs 2017 - 11:56)

  Uğraşan kazanır

  Oğuzhan Kara

  (13 Mayıs 2017 - 19:40)

  Bu makaleler ve türevleri o kadar çok yazılıyor ki… İnsanlar kimin ne yazdığına inansınlar..

   ishana

   (13 Mayıs 2017 - 19:53)

   Sayın Oğuzhan bu tür makalelerin yazılmasının sebebi milletin bu kadar bilgi varken halen anlamaması, hata yapmaya devam etmesi. çiviyi bile bir yere çakarken kafasına defalarca çekiçle vuruyoruz. Milletin kafasına girsin diye yazılıyor bu yazılar.

  etüthane

  (15 Mayıs 2017 - 15:51)

  bence hayal değil ben makale yazarlığı ile ayda 250 tl kazanıyorum günde 2 saat çalışarak

   ishana

   (16 Mayıs 2017 - 09:41)

   tebrik ederim. bol kazançlar dilerim. en azından emeğinizin karşılığını alıyorsunuz.

  Mühendis Okur

  (19 Mayıs 2017 - 12:26)

  Kazanılabilir fakat gerçek hayatta olduğu gibi internette para kazanmak için de çaba ve emek gerekiyor.Hemen blog yazmaya başlayıp para kazanayım demek sadece bir hayal.Bu hedefle yola çıkan binlerce blog şuan terkedilmiş halde.

  Magazinci

  (26 Mayıs 2017 - 13:26)

  Hayal değil ama eskisi kadar da kolay değil.

  Kumaş Türleri

  (30 Mayıs 2017 - 16:54)

  İnternetten para kazanmak sadece para kazanmak için yapılacak bir şey değil, internet bir yaşam tarzıdır. Burada bir web sitesi sahibi olmak ve onun büyümesini izlemek kadar güzel birşey olamaz.
  E para da cabası 🙂

  system kruger

  (31 Mayıs 2017 - 09:53)

  netten para kazanmak ayrı bir sanat gibi. hem meşakkatli hemde sabır gerektiren bir olay. kazanan yok mu tabi ki var ama biraz da şans işi tabi.

  enginbey

  (31 Mayıs 2017 - 13:27)

  internette doğru hamleler yaparak – doğru işlere yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. İşini iyi bilirsen para kazanması kolay ama emek ve vakit ister bunlar olmadan da para olmaz

  Hasan Candan

  (1 Haziran 2017 - 03:45)

  İnternetten güzel para kazanmak her geçen gün daha da zorlaşsa da fazla bilinmeyen yenilikçi alanlardan güzel kazançlar elde edilebilir.

  Kişisel Blog

  (1 Haziran 2017 - 16:17)

  Tabi ki hayal değil, işi bilene çok da kolay. Bu yöntemlerle ev geçindiren insanlar tanıyorum

  Nihat ÇETİN

  (3 Haziran 2017 - 22:04)

  İnternet para kazanmak hayal değil ama baya bir emek sarf etmek gerekiyor.

  barisct

  (8 Haziran 2017 - 00:40)

  İnternetten para kazanmak için youtube kanal işine girebiliyorsanız girin. Gekk biriyseniz tutunabilirsiniz.

  renault parça

  (8 Haziran 2017 - 14:48)

  Sabır ve azim, tek gereken aslında bunlar, gerisi geliyor.

  Hilesel

  (9 Haziran 2017 - 01:17)

  Kesinlikle hayal falan değil gerekli emeği verip disiplinli ve kararlı bir şekilde çalışınca doğru işi yaptıgınız sürece başarılı olacaksınız.

  İçerik oluşturarak para kazanmak
  İçerik oluşturarak para kazanmak belki de bu sektördeki en zor alandır. …… vs….

  içerik olarak nasıl para kazanacağız anlamış değilim hocam. Nasıl olacak bu iş. Bilgi verirseniz sevinirim.

   ishana

   (10 Haziran 2017 - 12:20)

   içerik oluşturarak para kazanmak deyiminden kastedilen şey, insanların internette merak ettiği konular ile ilgili yazılı ve görsel bilgi içeren internet siteleri hazırlamak ve bu sitelerde reklam yayınlayarak reklam gelirleri elde etmektir. bu konuda çalışan onbinlerce kişi mevcut ülkemizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.