İnternetten Para Kazanmak Hayal mi?

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak hayali ile yanıp tutuşan binlerce genci umutsuzluğa sürüklemek değil amacım.  Ve yine internetten para kazanabilenleri de görmezlikten gelemem. Aslında yapılması gereken basit.

Eğitim sistemimizdeki en büyük eksik belki de gençlerimizin girişimcilik ruhlarına yeterince hitap edememesi ve içlerindeki ticaret potansiyelini açığa çıkaramamasıdır diye düşünüyorum.

Bir eğitimci olarak muhataplarıma her seferinde aldıkları eğitim sonucunda nasıl para kazanabilecekleri konusunda tüyolar vermekteyim. Bazen proje olarak bazen de performans değerlendirme olarak onlara mesleki eğitimleri sonuncunda kendilerinden iş olarak beklenen uygulamaları gerçekleştirmeleri için zorlarım.

Ayrıca her rehberlik çalışmasında da özel sektörün avantajları ve zorlukları hakkında bilgiler veririm. İnternetten para kazanmak ile diğer sektörlerden para kazanmanın hiç bir farkı yoktur. Çünkü her türlü çalışmak gerekir.

Çalışmak sadece enerji tüketmek anlamında değildir. Araştırma yapmak, ihtiyaçları tespit etmek, kendini geliştirmek, düşünmek, sabırlı olmak konularında da efor sabretmek gerekir.

İçerik oluşturarak para kazanmak

İçerik oluşturarak para kazanmak belki de bu sektördeki en zor alandır. Kendine ait bir web sitesinde büyük bir kesme hitap eden ve süreklilik arz eden özgün içerikler oluşturmak oldukça zordur. Bununla beraber bu alanda para kazanmak ta imkânsız değildir. Güncel ve sürekli içerik üretebilen bir sitenin reklam gelirlerinin de yüksek olması muhtemeldir.

E-ticaret sitesi ile uğraşmak

Günümüzde en mantıklı e-ticaret komisyonculuktur. Alibaba.com, gittigidiyor.com, sahibinden.com, n11.com gibi sitelerin mala dokunmadan her satıştan komisyon alınan sitelerin en büyük masrafları personel gideridir. Satıcıların kar marjları düşük olduğu gibi tüketiciyi koruyan ticaret kanunları maalesef satıcıyı mağdur da edebiliyor.

Hizmet satmak

Sadece belirli bir alanda ihtiyaç duyulan hizmetin satılması da oldukça karlı bir kazanç şeklidir. Örneğin bir çok eğiticinin sürekli kullandığı sunuların kullanıma sunulduğu slaytizle.com yıllık cüzi bir ücret alarak müşterilerine yıllardır hizmet vermektedir.

Sözün özü şudur ki iyi bir fikriniz varsa sakın denemekten çekinmeyin. Bununla beraber çok alşın ve her daim bilgilerinizi güncel tutmaya çalışın. Sağlam bir ekibiniz varsa kazancınız da bu doğrultuda sağlam olacaktır. Sanal alem bütün dünyayı doyuracak kadar çok paranın döndüğü bir ortam.

 

Evden İnternetten Para Kazanmak başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Moral ve motivasyonu kaybetmeden keyifle internetten paralar kazanmanız dileği ile.

25 yorum

  1. Değil ancak para kazanmak için ilk başta sizden biraz para gitmesi gerek her işe başlamadan olduğu gibi sermaye gerek. Sermaye olmadan zor! Tanıtım, reklam ve gerekli ortamın sağlanması gerek. Kendim hobi olarak takıldığım için gelsede gelmesede önemli değil 🙂 kendi işim var Şükür sadece hobi benim için internet

    • zaten sermayesiz ticaret havanda su dövmek gibi. bununla birlikte internet ortamında yapacağınız yatırımlar daha az sermaye ve daha fazla bilgi istiyor. bu konuda bir çok öğrencimin başarılı olduklarını ve çok iyi yerlere geldiklerini gördüm.

  2. internetten para kazanan cok kişi biliyorum. ancak ben henuz kazanamadım 😀 kazanmak için cok caısmak gerekli ole yaptım ense yapayım gelsin paralar ile olmuyo bu işler. çok çalışmak sonra yine calısmak gerekli. vakit ayırmalısınız bu islere

    • Sayın Oğuzhan bu tür makalelerin yazılmasının sebebi milletin bu kadar bilgi varken halen anlamaması, hata yapmaya devam etmesi. çiviyi bile bir yere çakarken kafasına defalarca çekiçle vuruyoruz. Milletin kafasına girsin diye yazılıyor bu yazılar.

  3. Kazanılabilir fakat gerçek hayatta olduğu gibi internette para kazanmak için de çaba ve emek gerekiyor.Hemen blog yazmaya başlayıp para kazanayım demek sadece bir hayal.Bu hedefle yola çıkan binlerce blog şuan terkedilmiş halde.

  4. internette doğru hamleler yaparak – doğru işlere yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. İşini iyi bilirsen para kazanması kolay ama emek ve vakit ister bunlar olmadan da para olmaz

    • içerik oluşturarak para kazanmak deyiminden kastedilen şey, insanların internette merak ettiği konular ile ilgili yazılı ve görsel bilgi içeren internet siteleri hazırlamak ve bu sitelerde reklam yayınlayarak reklam gelirleri elde etmektir. bu konuda çalışan onbinlerce kişi mevcut ülkemizde.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*