İnsanlar Samsung’u Neden Beğenmez? Anlamıyorum.
Samsung

Samsung teknoloji devi olan bir Kore firması olmasına rağmen insanlar Samsung’u Neden Beğenmez?  Bu konuda düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Samsung 1938 yılında kurulmuş ve günümüze kadar başarı hikâyeleri ile dolu olan bir firma. Kore dilinde Samsung kelimesi üç yıldız anlamına gelmekte.

Yıldızlar gibi hep yukarlarda olması iyi niyetleri ile çalışkanlığı, başarıyı, kaliteyi bir arada tutan elektronikten, inşaata, iletişimden sağlığa birçok alanda faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu olan bu firma aslında ekonomi derslerinde de bahsedilmesi gereken bir oluşum.

Ben firma hakkında konuşak yerine insanların Samsung firmasının geliştirmiş olduğu ürünlerin insanlar tarafından neden beğenilmediğini anlamaya çalışıyorum. Elbette bu tür firmalar global ekonominin şartlarını en iyi şekilde yerine getirmekteler. Ve hatta yasaları, ekonomik işbirliklerini, insan işgücünün sınırlarını sonuna kadar da zorlamaktalar.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Firmanın ürünlerini beğenmemek ile ürettiği ürünler yüzünden kendisini kötülemek başka bir şey. Bu konuda birçok teknoloji forumunda Samsung kullanıcısı olan veya olmayan birçok kişinin firmanın ürünlerinden dolayı Firmayı karalamaları bence eziklik psikolojisinden dolayı diye düşünüyorum.

Ekonomik başarı, iş disiplini, ürün gamında çeşitlilik,  iş ahlakına uygun çalışma konusunda örnek alınması gereken firma nedense birçok fanboy tarafından topa tutulabiliyor.

Şimdi ben Samsung hakkında bu yazıyı yazdım diye birçok kişi de benim için Samsung Fanboy diyeceklerdir kuşkusuz. Yiğidi öldür ama hakkını yeme deyimi de tam da bu durum için aslında. Çalışanı, üreteni, teknolojiyi insanların hizmetine sunanı takdir etmeli ve desteklemeliyiz. Bence bu tür firmalar ile ilgili duygu ve düşüncelerimiz futbol takımları için hissettiklerimiz gibi olmamalı.

Keyifle ve sağlıkla kalın.
7 yorum

    • cep telefonu olarak düşündüğünüzde evet haklısınız. bunun yanında aslında telefon haricinde usb flashdisk, ssd disk, ram bellek, işlemci ekran, tv, monitör, dizüstü, tablet ve daha sayamadığım elektrikli ev aletleri üretisi bir firma. buzdolapları hem sessiz hem de tasarruflu. iş makinesi, inşaat vb sektörlerde de oldukça ileri bir firma. bu yüzden bütüne baktığımda bana sempatik geliyor.

  1. Samsung denildiğinde ilk akla gelen cep telefonudur. Cep telefonları da abartılacak kadar iyi değil(di). Ama son Android sürümleri ile birlikte bayağı iyileştirmeye gittiler. Bundan dolayı tebrik ederim. Cep telefonu dışında ürettikleri cihazlar hakkında ise kesin bir bilgim olmamasına rağmen, kaliteli hizmet verdiklerini düşünüyorum.

  2. Yıllarca iphone kullanmış ve oldukça memnun birisi olarak samsung aldıktan sonra tüm düşüncem değişti. Genel bağlamda samsung telefon konusunda oldukça avantajlı. Ancak tablet konusunda aynı fikirde olamıyorum.

    • Samsung tablet alacaksanız eğer note serisi tabletleri almalısınız. Bu seri hem yüksek performans hem de kaliteli hissini veriyor. Bununla birlikte iPad başlı başına bir konsept.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.