huawei ascend G7

Huawei Ascend G7 için Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi yayınladı

Huawei firması sonunda verdiği sözü tuttu ve 2015 yılının orta seviye performans cihazı Ascend G7 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini resmi internet sitesi üzerinden yayınladı. SNapgragon 615 işlemci, 2 GB bellek, 16 GB depolama alanı, 720p ekran ve 3000 mAh batarya ile 2 yalalış 2 gün batarya ömrü sunan G7 kullanıcılarını üzmeyen bir cihaz. Bununla birlikte 2016 yılı için G8 modelini çıkaran Huawei G7 için güncelleme sözü vermişti. Güncellemeyi buradan indirebilir ve aşağıdaki talimatlara uygun bir şekilde yükleyebilirsiniz. Unutmadan söylemeliyim ki bütün sorumluluk sizde. Veri kaybı veya herhangi bir donanımsal sorundan dolayı bz sorumluluk kabul etmiyoruz.

 

GÜNCELLEME İŞLEMLERİ

 

Uyarılar:

·       Güncelleme işlemi kayıtlı bütün kişisel verilerinizin silinmesine neden olacaktır. Lütfen önemli bilgilerinizi yedekleyiniz.

·       Bataryanızın gerekli seviyede (%50 ve üzeri) dolu olduğundan emin olunuz.

·       Güncelleme adımlarını tamamladıktan sonra telefonunuzu kapatınız, ardından “ses açma+güç” tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tutarak Android Kurtarma menüsüne ulaşınız. Buradan ses kısma tuşu ile “Fabrika ayarları/data silme” (Factory reset/wipe data) seçeneği üzerine gelerek “güç” tuşuna basarak seçiniz, açılan bölümden “Evet-Tüm veriyi sil” (Yes-detele all user data) seçerek sıfırlamayı tamamlayınız.”Sistemi yeniden başlat” seçip işlemi bitirebilirsiniz.

 

Adımlar

1.    2GB ve üzeri kullanılabilir alana sahip MICRO SD (FAT32) kartınızı hazırlayınız.

2.    SD kartınızı formatlayınız.

3.    SD kartınıza dload isimli bir klasör oluşturunuz.

4.    İndirmiş olduğunuz güncelleme paketindeki dload klasörünün içinde UPDATE.APP isimli güncelleme paketini sd kartınızda oluşturduğunuz dload klasörünün içine kopyalayınız.

5.    MICRO SD kartı cihazınızın SD kart yuvasına yerleştiriniz.

6.    Ayarlar-Güncellemeler-Sistem Güncellemeleri-Yerel güncelleme  yolunu takip ediniz ve system kendini güncelleyene kadar telefonu kapatmaya çalışmayınız.

 

Uyarılar Eski Yazılıma Dönme:

Yukarıdaki adımları takip ederek eski yazılıma dönüş yapabilirsiniz. Eski yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

4 thoughts on “Huawei Ascend G7 için Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi yayınladı

  Ahmet_n

  (30 Kasım 2017 - 16:16)

  Huawei telefonlarına sürekli güncelleme veren bir firma değil. ama ürettiği ürünler üst seviyede. 3 yıldır G7 kullanıyorum ve halen bataryası uzun süre dayanıyor. telefonu eline alana birisi markasına bakmadan üst seviye cihazlara benzetiyor.

  selçuk yılmaz

  (8 Ocak 2018 - 22:40)

  G7 mi kaldı kardeşim yahu. telefoncular bile almıyor artık. huawei dedin mi hemen geri kaçıyorlar. bilen alıyor ama piyasa Iphone ve Samsung üzerine dönüyor.

  fatih mehmet

  (16 Ocak 2018 - 16:45)

  samsung,iphone mu kaldı millet xiaomi,one plus,huawei ye dönüyor asıl 🙂

   ishana

   (17 Ocak 2018 - 00:54)

   evet dönüyor. bununla birlikte toplumun büyük bir kısmına işlenmiş olan ise Samsung ve Iphone. huawei telefonu büyük şehirler dışında alan, satan esnaf pek az. bu durumda huawei, xiaomi, one plus gibi markalar ise karalanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.