Ekonomide Yabancı Bankaların Etkisi

Herkes Nasibini Yer

Ülkemiz Avrupa Birliği ülkelerine göre yaşamın daha hesaplı olduğu bir ülke.  Küçük bir şehirde düşük maliyetle yaşamak çok zor değil.  Aslında eğitim de ülkemizde ücretsiz.  Bunun yanında vatandaşımızın gelir düzeyi düşük olduğu için çocuklarını uzak diyarlarda okutmak oldukça zor geliyor.

Uzak bir şehirde üniversite kazanan ve gidip kayıt yaptıran  bir öğrencinin geçimini sağlayabilmesi için iş bulması veya burs bulması gerekiyor.  Artık bir çok kurum internet üzerinden burs ve eğitim desteği ile ilgili duyurularını yayınlıyor.  Vakıflar Genel Müdürlüğü de bunlardan birisi.

Asıl konumuza dönecek olursak en azından bilgisayar kullanmayı bilen bir çok üniversite öğrencisi zor işlerde çalışmak yerine internet üzerinden para kazanmanın yollarını aramakta. Bir iki webmaster sitesine üye olup, joomla, wordpress, twitter, facebook gibi gelir kapıları ile ilgili genel kültürlerini artırıp, gelir elde etmeye çalışıyorlar.  Bu durum tabii ki işini layıkıyla yapmaya çalışan bu işin eğitimini almış olan kesimin gelirlerini az biraz etkilese de, “herkes nasibini yer” sözünü teyit edercesine kimisi kazanıyor kimisi ise pes edip kendi yolunu tutuyor.

Sadece sosyal medya yazarlığı ile çok iyi gelir elde eden bir çok kişi var.  Tabii ki diğer işler gibi bu iş te çok çalışma ve emek gerektiren bir iş.  Sitenize düzenli içerik eklemezseniz, güncelleme yapmazsanız, reklam yerleşimi sağlıklı değilse, sosyal medyada reklamınızı yapmazsanız gelir elde edemezsiniz.

Bunun yanında içeriklerinizin özgünlüğü, görsellerin iyi yerleşimi, metinlerin okunabilirliği, temanız da oldukça önemli etkenlerden.

Amacımız kimseyi eleştirmek değil. Bilişim alanında eğitim almış, yıllarını vermiş ama sosyal medya deneyimi olmayan benim bildiğim onlarca arkadaşım var. Bunun yanında biliin sektörü dışında bir çok sektörde çalışan ve internet gelirleri maaşlarından fazla olan bir çok tanıdığım da var.

Siz siz olun, çalışmadan, yata yata para kazanabileceğiniz hayaline kapılmayın. Kimse kimseye karşılıksız para vermez. Eğer sosyal medya yazarlığı yapacaksanız gelir elde etmek için sabırla ve sürekli özgün içerik oluşturmaya ve gündemi takip etmeye dikkat edin.

İyi ve  bol gelirli günler dilerim.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.