Evden İnternetten Para Kazanmak

Evden internetten para kazanmak

Merhaba değerli okuyucularım. Evden internetten para kazanmak eskiden herkesin hayali olan ama gerçekleştiremediği, cesaret gösteremediği veya bilmediği bir yöntemdi. Bu yazımda evden internetten para kazanmak nasıl oluyor bundan bahsedeceğim.

Yetenekleriniz neler?

Evden internetten para kazanmak için ilk önce yeteneklerinizi keşfetmeli, kısaca artı ve eksi yönlerinizi belirlemelisiniz. Mesela neler biliyorum? Ne yapabilirim? Programlama mı yapacağım yoksa tasarım mı? İçerik mi üreteceğim yoksa satış mı yapacağım? Bu tür sorular ile kazanç sağlamak için hangi yöntemi seçeceğimizi de belirliyoruz.

Evden internetten para kazanmak

Çalışma Ortamınız hazır mı?

Evden internetten para kazanmak için mesaini geçireceğiniz çalışma ortamını hazırlamalısınız.  Dizüstü bilgisayarım var nasıl olsa her yerde çalışırım, diyorsanız yanılma ihtimaliniz çok yüksek.  Evinizin tenha ve güvenli bir köşesini çalışma ortamına çevirmek sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Taşınabilir bilgisayarınızı her yere taşıyor olabilirsiniz ama bu size konforlu bir çalışma ortamı sunmaz. Kendinize ufak ta olsa bir çalışma masası ayarlamalı ve dokümanlarınızı notlarınızı ve diğer malzemelerinizi bu ortamda muhafaza etmelisiniz.  Eviniz müsaitse bir oda ayarlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Hızlı ve kesintisiz bir internet bağlantısı, gerekiyorsa bir sabit telefon hattı, yazıcı, faks vb araçlarınızı da çalışma ortamında hazır bulundurmalısınız.

Eğer Youtuber olacaksanız eğer evinizin bir köşesini stüdyo olarak da kullanabilirsiniz. Özelikle ürün tanıtım videoları ve katalog çekimleri yapacaksanız stüdyo çok işinizi görecek.

Stüdyodan kastım iyi ses kaydı için nitelikli bir mikrofon, full HD kayıt yapabilen bir kamera, arka fon için perde veya temiz bir duvar ve sunum için bir masadan ibaret. Daha profesyonel çalışmak için evinizin bir köşesinden se bir odası daha makul olacaktır.

 

Planlama Her Zaman Önemlidir.

Evden internetten para kazanmak için yapacağınız işi belirledikten sonraki süreci iyi planlamalı ve plana sadık bir şekilde yürütmelisiniz. “En kötü plan bile plansızlıktan iyidir” sözü aslında bu tür durumlar için biçilmiş kaftandır.  Planlama sürecine çalışma mekânınızın hazırlanmasını da katabilirsiniz.

Evden internetten para kazanmak

Bütçe Yaptınız mı?

En masrafsız işin bir masrafı olacaktır. Bunun için yapacağınız planlama doğrultusunda bir bütçe planlamalı, işinizin hacmine göre de işinizin geleceği ile bütçenizi şekillendirmelisiniz.  Bu konuda bütçenizi yaparken işinizden ne kadar kazanacağınızı da ve harcamalarınızı ne kadar sürede amorti edeceğinizi de planlamalısınız.

Yatırımcı Lazım mı?

İşinizin bütçesi sizi aşıyorsa ilk önce kendi ailenizden ve çevrenizden bütçeniz için finans sağlamanız gerekebilir. Bununla birlikte bu desteği bulamazsanız bankalar veya diğer yatırımcı bulma organizasyonlarına göz atmanız gerekebilir. Evden internetten para kazanmak için yapılan ticari faaliyetlerde fazla bir finans desteğine ihtiyaç olmasa da en azından işin tutup para kazandırmaya başlaması sürecinde geçinmek amacıyla desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

Reklam, Reklam, Reklam

Her ne iş yapıyor olursanız olun reklamın iyisi de kötüsü de kazançlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. İşinizin mahiyetine göre reklam giderlerini iyi planlamalı ve reklam ağlarını sonuna kadar kullanmalısınız. İçerik üretiyorsanız tanıtım yazıları, reklam linkleri, yorum dayanışmalarını kullanabileceğiniz gibi, ürün satacaksanız eğer Google Adwords gibi reklam ağlarını kullanabilirsiniz.

 

 Para Sayma Makinesi

Burası işin en eğlenceli kısmı.  Kazandığınız paralarınızı sayabilmeniz için olmazsa olmaz bir cihaz. Ama unutmayın ki yaptığınız iş ilerde sizden yatırım yapmanızı isteyecektir. Bu yüzden kazancınızın büyük bir kısmını işinize yatırım yapmak için kullanmalısınız. Böylelikle daha sağlıklı bir büyüme gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda evden internetten para kazanmak için neler yapmalıyız konusu üzerine tecrübelerimi paylaşmak istedim.

İnternetten Para Kazanmak Hayal mi? başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

 

Bol kazançlı Günler Dileklerimle.

6 yorum

  • Size katılıyorum. Tv dünyasında da Acun faktörü gibidir YoutubeR olmak. Hem işi sevmeli ve saygı duymalı hem de kaliteli içerik için sıkı çalışmalısınız.

 1. Kendi görüşüm olarak eklemek istediğim ve sıradan kişilerinde yapabileceği bir yöntemden bahsetmek istiyorum.
  Makale yazarak iyi para kazanma şansınız olabilir.
  Makale başına piyasa değeri 1.5-2.5 TL arası değişen ücretler ile bu işi yapabilirsiniz ve makale başına 100 kelime olarak fiyat belirleyiniz.
  Örnek: 100 kelimelik bir makale 2 TL dediniz.
  Günde 20 makale yazdığınızı düşünün. 40 TL kazancınız vardır ve bu makale işlerini evde, yolda, lavaboda, banyoda, iett metro metrobüslerde vs.. her yerde yapabiliyorsunuz.
  Zamanınızı para kazanmaya yönelik olarak geçirmeye çalışmanız sizleri daha mutlu edecektir.

 2. Bilşim teknolojisinin geliştiği günümüzde insanların kolay para kazanabilecekleri işlere yönelmeleri doğal. Fakat evden internetten para kazanmak çok çalışma gerektiren bir iş. Zamanı iyi yönetmeli ve sıkı çalışmalısınız. Aslında çok kolay değil, daha doğrusu her babayiğidin harcı değil.

 3. İnternette bir çok şey yapmak tabiki mümkün buna para kazanmakta dahil ancak bu işte tecrübe eksiğiniz varsa sabır en önemli detaydır. Şimdi başladım hemen kısa sürede para içinede boğulayım düşüncesi kesinlikle hatadır. hem sabır anlamında hemde para kazanma anlamında kesinlikle sabırla çalışmaya devam edilmeli.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*