Biz Müslümanlar!

Biz Müslümanlar

Biz Müslümanlar

Günümüzde Müslüman ülkelerin birçoğunda terör olayları, kargaşa, fakirlik gibi olumsuz birçok olay yaşanıyor. Bu olayları değerlendiren diğer ülkelerdeki insanlar Müslüman ülkelerin terörü desteklediğini, terörle beslendiğini, müslümanların şiddete eğilimli olduklarını düşünüyorlar veya bu konuda düşünmeye zorlanıyorlar.

Yüce İslam Dini insanlara birbirlerine sevgi dolu, saygılı, birbirlerine karşı sorumluluklarını yerine getiren, adil, şerefli ve onurlu, namuslu olmayı emrediyor. Bu konuda Kur’an-ı Kerim den birçok ayet, Yüce İslam dininin Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.S.) ‘den birçok hadis mevcut.  Bunlarla birlikte Mükemmel olan ve mükemmelliği farklı dinlerin liderleri tarafından da kabul edilmiş olan birçok din tarafından Son din olarak müjdelenen İslam dinini yaşadığını belirten İslam dinini kabul etmiş olan biz Müslümanların dini düzgün yaşayamamaları, birçok hurafenin, batıl inancın dini kurallar olarak topluma benimsetilmesi, diğer dinlerin İslamiyet’in etkisini azaltmak amacıyla yozlaştırma çabaları maalesef dinimizi bütün dünyada kötü gösteriyor.

Bununla birlikte Allah’ın ilk emri olan “ Oku” yu yanlış yorumlayan bir kısım insanın aslında dinin ilim ve fenni de okumayı, geliştirmeyi, ilim ve fennin ekonomik ve sosyal hayata olumlu olacağını emrettiğini kabul edemiyor.

Biz Müslümanların en büyük sorumluluğu din konusunda kendimizi en iyi yetiştirmek için ne kadar önem veriyorsak ilim ve fennin de damarlarımıza nüfus etmesi konusunda da mesaimizi sonuna kadar harcamak olmalı. Evet devletlerin ülkeyi dış güçlere karşı savunma görevi kadar cahiliyete karşı da sonuna kadar savunma görevi olduğunu unutmamalıyız.

Din mükemmel ama mükemmel dini yaşamaya çalışanlar mükemmel yaşayamıyorlar. Hatalar yapıyorlar, günahlar işliyorlar. Dinin yasaklarını bilerek ve isteyerek, aleni bir şekilde çiğniyorlar. Bu olumsuz davranışlar sonucunda da İslam dininin çökmesini, yok olmasını dört gözle bekleyen bir avuç dolusu akbabaya eleştirme, bel altı vurma fırsatı veriyorlar.

Gerçek Müslümanların billboardlara reklam vererek “işte biz  Müslümanlığı böyle yaşıyoruz” demesini kimse beklemesin. Zaten böyle bir şey gerçekleşemez.  Bununla birlikte Müslümanların kendilerini bir an önce toparlaması, davranışlarına çekidüzen vermesi, yanlıştan bir an önce dönmesi gerekiyor.

O zaman hak olan dini haklı olarak, göğsümüzü kabartarak savunabiliriz. O zaman Avrupa Birliği bizi kabul eder. O zaman bir çok ülkede menfaat çatışmaları biter. O zaman fitne son bulur.

Keyifle ve selametle kalın.

11 yorum

  1. her muslumanin gorevi en iyi sekilde dinini yasamak ve bunuka birlikte sizin de burada belirttiginiz gibi kendisini ve ailesini en iyi sekilde yetistirmek. lutfen yazmaya devam edin.

  2. Öncelikle Bir müslüman bir müslümanın canına kastetmemeli cihat diye milleti ayaklandırıp kafa kesmemeli. böyle müslümanlık olmaz. İçten içe yokediyoruz kendimizi…

    • cihat sadece silahla olmuyor. bilim ile de oluyor. Teknoloji ile de oluyor. biz elimizden geldiğince İslamiyet’in güzelliklerini insanlara anlatırsak, web sayfalarımızda güzel örnekler verirsek. olumsuz yazılara sağlıklı ve anlaşılır yorumlarda bulunursak cihatı sürdürmüş oluruz.

  3. Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Gerçek müslümanlığın aslında ne olduğunu bilmeyenlerin son zamanlarda çoğalması (çoğaltılması) gerçekten üzücü bir durum. Müslüman gözü açık olmalı doğruyu yanlışı ayırt edebilmeli.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*