Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?

Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?

Günümüzde bilgisayarların gerekliliğini tartışmanın bir anlam ifade etmeyeceğini artık herkes biliyor. Yaşamın hemen hemen her kesitinde bilgisayarların izleri veya görevleri oluyor. Bu yazımda sizlerle kullandığınız Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu? Sorusuna cevap bulmaya çalışacağım.

Nasıl bazı insanlar için dış görünüş, diğerleri için ise karakter önemli ise, bilgisayar alırken de insanları değerlendirme kriterlerimiz devreye giriyor. Teknik özellikleri vasat ama dış görünüşü mükemmel bir bilgisayarı yanılarak alabiliyoruz. Yâda teknik bilgimiz iyi ise cihazın dış görünüşü ne kadar kötü olursa olsun teknik özelliklerinin iyi olduğunu bildiğimiz bir bilgisayarı gözü kapalı alabiliyoruz.

Aslında bu yazıda bahsetmek istediğim olay şu: Çok geziyorsanız eğer Apple Macbook Air, Asus Zenbook , Xiaomi Air gibi uzun batarya ömrü olan ve hafif cihazlara ihtiyacınız var demektir.

Hem çok geziyor hem de güç gerektiren işler yapıyorsanız örneğin 3 boyut modelleme, görüntü işleme gibi iş ve işlemler yapan biriyseniz eğer ekran kartı güçlü ve mobilitesi yüksek Asus UX310 veya Dell Vostro 14, Macbook Pro, Lenovo Yoga 900 serisi gibi çözümlere yönelebilirsiniz.
Evde veya işte sadece oyun oynarım ama gerektiğinde de taşırım diyorsanız eğer Monster Semruk , Asus Gaming, MSI Gaming, Lenovo Legion serisi dizüstü bilgisayarlar ilginizi çekebilir.
Aslında ürünlerin çeşitliliği her ne kadar kafanızı karıştırsa da müşteri memnuniyeti de önemli diye düşünüyorum. İnternette bir çok forumda bilgisayarların karşılaştırması yapılmakta. Hatta servisleri ile ilgili sorunlar, tavsiyeler, en ucuz nereden ve nasıl alınır tüyolarını bile bulabilirsiniz. Bu konuda araştırma yapmadan herhangi bir cihaz almak bu dönemde pek te mantıklı değil diye düşünüyorum.

Peki Sizin Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?

Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?
Görünüş olarak oyun bilgisayarlarının kendilerine özgü renk ve tasarımları olsa da bir çok firma farklı renkler üretme taraftarı değil. Bu da seçenekleri fazlasıyla etkiliyor. Ama çıkartmalar ile Bir bilgisayarın görüntüsü de bir hayli değişebiliyor.

Yazar: ishana

2014 yılından beri keyifle.net sitesinin hem yazarı, hem yöneticisi olan ishana, bilişim teknolojileri alanında 1995 yılından beri eğitimler vermektedir.

10 thoughts on “Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?

  toyotadacorolla.blogspot.com

  (23 Kasım 2017 - 16:30)

  ben sürekli seyahat halindeyim. yazınızı telefonumdan okudum. bu aralar kendime bir dizüstü almak istiyordum. genelde işim intenet ile. internete bağlanabilen, batarya ömrü uzun ve hızlı bir bilgisayar olarak MacBook Air almaya karar verdim. siparişi de 1 saat önce geçtim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

   ishana

   (26 Kasım 2017 - 23:36)

   hayat tarzınıza göre bir cihaz almanız oldukça önemli. size işinizde ve hayatınızda başarılar.

  Ballı Soprano

  (1 Aralık 2017 - 09:07)

  Sitenizin adı çok güzel, kulağa çok hoş geliyor. Yazıya gelince, kişinin kullandığı tüm diğer ürünler gibi bilgisayarı da yaşam tarzına uygun olmalı.

  sait

  (7 Aralık 2017 - 09:53)

  bence hayat tarzımızdan ziyade yaptıklarımıza uygun özellikte işlemcilere sahip bilgisayarlar almak gerekli. Bazı insanlar film için bilgisayar alır bazı insanlar da program için.

   ishana

   (7 Aralık 2017 - 10:25)

   Merhaba Sait, yaptıklarımız da hayat tarzımızın bir parçası

  sait

  (7 Aralık 2017 - 10:35)

  merhaba ishana hayat tarzı daha geniş bir kavramdır. Mesela ben maç ve film izleme alışkanlığı olan bir insanım gezmeyi tozmayı severim. Ama bilgisayar başına geçtiğim zaman programların kasmaması gerek. Ayrıca resmi işlem yapan insanlar için öyle üst düzel bir bilgisayara da gerek yok. Demem o ki teknoloji insanların hayat tarzının bir parçası değil hayatı kolaylaştıran bir unsur bence.

   ishana

   (7 Aralık 2017 - 10:46)

   Sait bey, evet hayat tarzının geniş bir kavram olduğunda hemfikiriz. bununla birlikte teknolojinin de hayatı kolaylaştıran cihazlar olduğu konusunda da hemfikiriz. bu araçları kullanırken iş esnasında mobil cihaz, ofiste masaüstü kullanan, özel hayatında kendine ait telefon, işyerinde ise iş telefonunu kullanmak durumunda kalan insanların da olduğu muhakkak. sizin yaşam tarzınıza uygun cihazlar da mevcut. maş ve film izliyorsanız yüksek hızlı ve çift antenli kablosuz bağlantı sunan aynı zamanda en fazla güç isteyen oyunları da oynayabileceğiniz cihazlar mevcut. Dell, Lenovo, Hp, Xiaomi vb firmalar bu ürünleri premium olarak üretiyor sizin gibi, benim gibi hem mobiliteye hem de performansa hitap eden ürünler sunabiliyor. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. sizin gibi ne istediğini bilen ve hayattan keyif alan okuyucuların yorumlarını okudukça çok zevk alıyorum.
   Keyifle kalın.

  sait

  (7 Aralık 2017 - 10:49)

  Böyle detaylı bir yorum yazdığınız için bende teşekkür ederim. Saydığınız bilgisayardan nedense ben lenovoyu daha çok seviyorum. Hem güzel bilgisayar hemde fiyat olarak uygun. İşlemci ve diğer materyaller olarak incelendiğinde ben arkadaşlarıma ve bana teknoloji soranlara lenovo alın diyorum şimdiye kadar da bir sıkıntı çıkartmadı sağolsun IBM

   ishana

   (7 Aralık 2017 - 11:27)

   keyifle kullanmanız dileği ile. elimden geldiğince okuyucularımın yorumlarına cevap vermeye çalışıyorum. Tekrar görüşmek dileği ile.

  Bektaş

  (3 Ocak 2018 - 15:00)

  Teknolojinin sonu yok ve işiniz teknoloji işe oluyorsa teknolojiye yatırım yapmanız gerekiyor. Bir esnafın dükkanını güzelleştirmesi, vitrinini güncellemesi, yeni ve kaliteli ürünler getirip satması gibi, teknoloji ile hayatlarını kazanan insanların da teknolojiye yatırım yapması çok normal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.