Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?

Günümüzde bilgisayarların gerekliliğini tartışmanın bir anlam ifade etmeyeceğini artık herkes biliyor. Yaşamın hemen hemen her kesitinde bilgisayarların izleri veya görevleri oluyor. Bu yazımda sizlerle kullandığınız Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu? Sorusuna cevap bulmaya çalışacağım.

Nasıl bazı insanlar için dış görünüş, diğerleri için ise karakter önemli ise, bilgisayar alırken de insanları değerlendirme kriterlerimiz devreye giriyor. Teknik özellikleri vasat ama dış görünüşü mükemmel bir bilgisayarı yanılarak alabiliyoruz. Yâda teknik bilgimiz iyi ise cihazın dış görünüşü ne kadar kötü olursa olsun teknik özelliklerinin iyi olduğunu bildiğimiz bir bilgisayarı gözü kapalı alabiliyoruz.

Aslında bu yazıda bahsetmek istediğim olay şu: Çok geziyorsanız eğer Apple Macbook Air, Asus Zenbook , Xiaomi Air gibi uzun batarya ömrü olan ve hafif cihazlara ihtiyacınız var demektir.

Hem çok geziyor hem de güç gerektiren işler yapıyorsanız örneğin 3 boyut modelleme, görüntü işleme gibi iş ve işlemler yapan biriyseniz eğer ekran kartı güçlü ve mobilitesi yüksek Asus UX310 veya Dell Vostro 14, Macbook Pro, Lenovo Yoga 900 serisi gibi çözümlere yönelebilirsiniz.
Evde veya işte sadece oyun oynarım ama gerektiğinde de taşırım diyorsanız eğer Monster Semruk , Asus Gaming, MSI Gaming, Lenovo Legion serisi dizüstü bilgisayarlar ilginizi çekebilir.
Aslında ürünlerin çeşitliliği her ne kadar kafanızı karıştırsa da müşteri memnuniyeti de önemli diye düşünüyorum. İnternette bir çok forumda bilgisayarların karşılaştırması yapılmakta. Hatta servisleri ile ilgili sorunlar, tavsiyeler, en ucuz nereden ve nasıl alınır tüyolarını bile bulabilirsiniz. Bu konuda araştırma yapmadan herhangi bir cihaz almak bu dönemde pek te mantıklı değil diye düşünüyorum.

Peki Sizin Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?

Bilgisayarınız Sizin Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?
Görünüş olarak oyun bilgisayarlarının kendilerine özgü renk ve tasarımları olsa da bir çok firma farklı renkler üretme taraftarı değil. Bu da seçenekleri fazlasıyla etkiliyor. Ama çıkartmalar ile Bir bilgisayarın görüntüsü de bir hayli değişebiliyor.