10 Adımda Sitenizden Para Kazanma
10 Adımda Sitenizden Para Kazanma

Merhaba değerli okuyucular.

Bu yazımda siz değerli okuyuculara 10 Adımda Sitenizden Para Kazanma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. Günümüzde yeni eğilim; web sayfaları ve blogları üzerinden para kazanma. Bunun için elbette uygulanması gereken yöntemler mevcut. Bu yöntemler size hem kaliteli bir okuyucu kitlesi kazandıracak hem de gelirlerinizi artıracaktır.  Web sayfalarından hemen para kazanmaya başlayayım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sabırlı olmak gerekiyor. En azından 2-3 ay sonra gelirlerinizde artış olmaya başlayacaktır.

1. Sitenize /blogunuza güzel bir isim seçin:

Aslında  içerik daha önemli isim de neymiş serzenişlerinin duyar gibiyim. Fakat bazen içerik ne kadar dolu olsa da sadece isim için bile insanlar bir çok siteyi  takip edebiliyorlar. Blogger gibi ücretsiz bloglar belli bir süre sonra tasarı ve içerik yayınlama anlamında size yeterli gelmeyecektir. En az 3 yıllığına bir alan adı almalı ve kaliteli bir host firmasından bulundurma hizmeti almayı unutmayın.

2. Güzel Bir tasarım hazırlayın veya hazırlatın. :

Bir çok okuyucu içerik kadar sitenin tasarımına da dikkat ediyor. Bu konuda birçok web sayfasının gezin ve özgün bir tasarım hazırlamaya dikkat edin. En azından içeriklerinizin en iyi şekilde yayınlanabileceği ve okuyucuyu uzun süre sitede tutabileceğiniz bir tasarım olması sizin yararınıza. Bu sitenizi oldukça popüler bir reklam duvarı haline getirir.

3. Sitenize / blogunuza düzenli olarak özgün içerik yükleyin:

Sitenizin konusunu belirledikten sonra o konu ile ilgili özgün içerikler oluşturmalı ve düzenli olarak yayınlamalısınız. Alıntı içerikler ile sitenizin popüler olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Google alıntı içerikleri takip ediyor ve indeksleme yaparken üst sıralara yükselmesine izin vermiyor. Bu konuda içerik ile ilgili sorun yaşıyor ve yazamıyorsanız güncel bir işkolu olan makale yazarlığı yapan kişilere danışabilirsiniz.

“SEO UYUMLU MAKALE NASIL HAZIRLANIR ?” isimli yazımızı okumak için tıklayın..

4. Google hizmetlerini kullanmayı öğrenin.

Google firması web tasarımcıların sayfalarını analiz edecek birçok yardımcı araç geliştirmiş durumda. Bu araçları kullanarak web sitenizin çalışan  çalışmayan linklerini test edebilir, mobil görünümünün işlevini kontrol edebilirsiniz. Analytics gibi oldukça faydalı bir aracın sitenizin gidişatı ile ilgili size verebileceği birçok haber mevcut.

5. Adsense hesabı açın ve onaylatın.

Google firmasının reklam yayınlama ağı ve reklam gelirlerini dağıttığı ağ olan Adsense hesabını açabilmek için web sitenizin yayın süresi ve içeriklerinin özgünlüğü önemli. Yoksa Google Adsense hesabınızı aktive etmeyebilir.  Adsense hesabınız aktive edilmezse para kazanamazsınız.  Adsense sistemine dahil olmadan önce en azından 1 ay kadar sitenizde özgün yayın olması gerekiyor.  Belki daha erken bile sitenize onay çıkabilir.

6. Okuyucuları reklama boğmayın.

Adsense sisteminde en popüler ve siteniz için en kullanışlı reklamları seçin ve 2 veya 3 reklamdan fazla reklam yayınlamayın. Reklam yayınlama konusunda reklam geliri için kurulmuş ve popüler siteleri inceleyebilirsiniz.

7. Kaliteli ve Etkili Backlinkler bulun.

Internet sitelerinde backlink satan, veya sitenize backlinkler  kazandıracak  SEO uzmanı  adı altında avcılar mevcut. Bu avcılar sitenizin trafiğini artırmak için backlink satışı yapmaktalar. Bir süre sonra her müşterilerine aynı yerlerden yönlendirme yaptıkları için Google tarafından siteniz kara listeye bile alınabilir.   Yapmanız gereken şey şu. Sürekli takip ettiğiniz ve yorum yapmanıza izin veren sitelere yorumlar yapmanız ve yorumlarınızın silinmemesi için konuya uygun yorumlar eklemeniz.  Böylelikle sitenize doğal yollardan ziyaretçi akını başlayacaktır.  Lüzumsuz ve faydasız 1500 backlink yerine faydalı 5 backlink oldukça etkilidir.

8. Sosyal Paylaşım sitelerine üye olun ve kendi reklamınızı yapın.

Web sitenizin size para kazandırmasını istiyorsanız sosyal paylaşım sitelerinde kendi reklamınızı kendiniz yapmalısınız. Web sitenize facebook, twitter gibi ortamlarda oldukça fazla ziyaretçi ve takipçi bulabilirsiniz.

9. Google Adwords ile reklam verin.

“Reklamlardan gelir elde etmek istiyorum  siz bana reklam verin diyorsunuz” dediğinizi duyar gibiyim.  Reklam verme kısa vadede size para kaybettirir fakat reklam uzun vadeli bir yatırımdır. İçeriğinize güveniyor ve kazanacağınıza inanıyorsanız reklam giderleri sizin için sorun teşkil etmeyecektir. Hem Google’ın ziyaretçi yönlendirme ve reklam mantığını anlamış olursunuz hem de kaliteli bir ziyaretçi portföyünüz olur.

10. Danışmaktan çekinmeyin.

Sitenizle ilgili bilgi almanız gerekiyorsa mutlaka forumlarda araştırın. Bulamazsanız ücretini ödeyerek istediğiniz işi yaptırabilirsiniz. Bu size uzun vadede oldukça fayda sağlayacaktır.  Forumlara üye olun. Sorunlarınızı yazın ve bekleyin. Mutlaka bilen birileri size yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda SEO teknikleri adı altında millete pazarlanmaya çalışılan yöntemlerden bahsetmeye çalıştım.  Soru ve yorumlarınızı bekliyorum. İyi günler dileklerimle.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*