e-sigaralar

Duman Makinesi E-Sigaralar

Duman Makinesi deyimini ilk defa ben mi kullanıyorum bilmiyorum ama e-sigaralar gerçekten birer duman makinesi. Sigara ve benzere her türlü keyif verici maddeye karşıyım ama kardeşim e-sigaranın dumanını her üflediğinde ben de farklı bir haz bırakmıyor değil.

E-sigara ülkemizde satışı yasak olan bir cihaz. Kısaca nargilenin pillisi diyerek de tanımlanabilir. Bununla birlikte her ne kadar ülkemizde ticareti yasak olsa da oldukça geniş bir kullanım alanı ve kendi sosyal medya desteği mevcut.

Bu arada e-sigara cihaz, pil, coil, likit gibi terimleri de günlük hayatımıza katmış durumda. Hatta likit üreten ve likit ticaretinden oldukça iyi gelir elde edenler bile mevcut. Sosyal medyadan aratırsanız eğer e-sigara dumancılarının videolarının ne kadar eğlenceli olduğunu fark edebilirsiniz.

Belki ciğerler için zararlı olan katran ve benzeri maddeler e-sigaralarda yok ama daha başka zaralı maddelerin vücuda etki ettiği de malum. Kardeşim birkaç farklı cihazı farklı zamanlarda kullanmış ve normal sigaradan daha az zararlı olduğu konusunda ısrarcıydı.

Nikotin denen maddenin e-sigara  likitinde bulunması ne kadar zararlı olduğunu ayrıca gösteriyor. Elbette bu konuda isteyen istediğini yapabilir, eleştirmeye veya kınamaya niyetimiz yok.

Fakat zararlı alışkanlık, zararlı alışkanlıktır. Bu konuda insanlarımızın kendi sağlıklarını tehlikeye atmamaları konusunda dileklerimiz devam etmekte.

Sağlıkla ve Keyifle bir yaşam sürmeniz dileği ile.

Yazar: ishana

6 thoughts on “Duman Makinesi E-Sigaralar

  Orakci Blog

  (16 Temmuz 2017 - 19:19)

  Arkadaşım sigarayı bırakmak için aldı kullandı ancak hiçbir faydası olmadığı gibi birde bağımlılık yaptı.

  Kredi başvurusu

  (17 Temmuz 2017 - 13:31)

  Elektronik sigaraların sağlık açısından daha tam olarak kesinliği yok ama bir çok patlama videosu izledim. Bazı arkadaşlarım sigara içmeyi bıraktı ama ellerinde hep e-sigara ara ara da normal sigara içiyorlar.

   ishana

   (18 Temmuz 2017 - 02:16)

   zaten sorduğumda ya likit, yada pil sık sık tükendiğinden normal sigaradan vazgeçememiyorlarmış. sigarayı bırakırım niyeti ile alan çok az.

  rahman

  (21 Temmuz 2017 - 12:27)

  Valla bende sırf dumanı için almayı düşünmüştüm ama kaliteli olanları 300 tlden başlıyor ve bu patlama olayları beni korkutuyor. Allah korusun yüzüne bi patlasa gitti o güzel yüz..

  Firma Rehberi

  (26 Temmuz 2017 - 16:17)

  Kaliteli bir ürün bulunduğunda, gerçekten muazzam bir keyfi var.

  Adam Zeki

  (7 Ağustos 2017 - 22:05)

  Artık herkezin elinde bunlardan görür oldum bence bir faydası yok . Aynı şeyin laciverti…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir